عرق آویشن

1 لیتر
شناسه کالا در انبار: A/S -025
7,200 تومان
0 تومان

آویشن (آویشن باغی)

اسم انگلیسی : Thyme , common thyme

اسم علمی : Thyme vulgaris

آویشن کاربرد فراوانی در آشپزخانه ها دارد . دم کرده ی این گیاه ، چای مطبوعی است که با عفونت هاب تنفسی مقابله می کند و این گیاه تقریباً در تمام ناراحتی های گوش ، گلو ، سینه و بینی مفید است و مجاری تنفسی را ضد عفونی می کند و سرفه و خلط را نیز از بین می برد .

آویشن به طور سنتی گیاه افزایش دهنده ی طول عمر شناخته شده است ، زیرا برخی شواهد حاکی از اثر آویشن در پیشگیری از تجزیه ی اسید های چرب ضروری در مغز است .

کاربرد های درمانی :

قسمت های مورد استفاده : اندام های هوایی

اثرات مهم : ضد باکتری ، ضد قارچ ، آنتی اکسیدان ، خلط آور ، آرام بخش و تونیک

مشکلات گوش ، گلو و بینی : چای آویشن همراه با یک قاشق عسل یا بدون آن ، نوعی روش درمان خانگی بسیار عالی برای مشکلات گوش ، گلو و بینی از جمله سرما خوردگی ، زکام ، سینوزیت ، گلودرد و التهاب لوزه است . این چای را ابتدا باید در گلو غرغره کرد ، سپس فرو بلعید .

سرفه و عفونت های تنفسی : آویشن به درمان همه حالات سرفه و مشکلات ریوی کمک می کند و داروی ارزشمندی برای آسم و سیاه سرفه است . برای این منظور اغلب با شیرین بیان و سرخارگل ترکیب می شود .

سایر کاربرد ها : چای آویشن را میتوان به عنوان تونیک عمومی بدن و هم چنین برای از بین بردن سوء هاضمه ، گاز معده و کرم های روده ای نیز استفاده کرد . در شرایط آرتریت و روماتیسم نیز به عنوان افزودنی مفید به آب استحمام ، به شمار می آید . برای درمان قارچ ناخن میتوان از اسانس رقیق نشده ی آویشن استفاده کرد . برای این کار ، باید روزی دو بار و هر بار یک قطره اسانس آویشن را روی ناخن بریزید (از اسانس رقیق شده استفاده نکنید چون کارایی ندارد)

هشدار ها : به ندرت باعث مشکلات گوارشی یا واکنش های آلرژیک می شود .